نرخ دلار مبنا 1USD=40000IRR
قیمت دلار 1USD=40000IRR

الفبای شناخت سرورهای شرکت اچ.پی. hpe


امروزه بالا بردن سرعت و اطمینان از حفظ اطلاعات مجموعه ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یکی از راه های پرکاربرد و احتمالا بهترین آنها؛

حفاظت و پردازش اطلاعات در بستر شبکه های کامپیوتری

می باشد که:

ضمن اطمینان از حفاظت از دیتا این امکان را فراهم می سازد که اطلاعات با سرعت بسیار بالا انتقال پیدا کند.

یکی از اجزای تجهیزات شبکه که نقش اساسی در این فرایند ایفا می کند سرورها هستند.


"سرورهای کامپیوتری" به عنوان سرویس دهنده، این وظیفه را بر عهده دارند که؛ کار مدیریت انتقال و حفظ اطلاعات را با ابزارهای منحصر به فرد خود انجام دهند.

از سرور های پرکاربرد در زمینه های مختلف، می توان به سرورهای HPE اشاره کرد که؛ در کنار قابلیت های فراوان، توانسته اند خیل عظیمی از نیازهای حوزه شبکه را پشتیبانی کند. این قابلیت ها، در کنار قیمت سرور اچ پی، باعث شده کاربران علاقه بیشتری به استفاده از آن ها داشته باشند.

از سرورهای پر مصرف اچ پی می‌توان به:

HPE ProLiant DL360

HPE ProLiant DL380

HPE ProLiant DL560

HPE ProLiant ML350

اشاره کرد. که در ادامه به معرفی قطعات اصلی این سرورها خواهیم پرداخت.قطعات اصلی سرور HP :

قطعات اصلی سرور HP شامل: شاسی سرور، رم سرور، پردازنده سرور و هارد سرور می باشند، که در ادامه توضیح مختصری در رابطه با آنها تقدیم حضورتان می شود. شایان ذکر است که؛ سرورها شامل ماژول های دیگری می باشند که توضیح در مورد آنها در این متن نمی گنجد.


شاسی سرور:

شاسی سرور اچ پی شامل؛ مادربرد، بک پلن پاور و بک پلن هارد ها به همراه سیم های رابط بین کنترلر و هاردها، همچنین کنترلر آنبرد می شود، که در مجموع جز قطعاتی اصلی به حساب می آیند که بر روی مادربرد سرورهای اچ پی نصب شده اند.


سی پی یو سرور:

سی پی یوهای سرورHP از دو برند معتبر در زمینه ساخت پردازنده یعنی: شرکت اینتل و شرکت AMD تامین می شوند. البته غالب آنها از پردازنده های سری Intel Xeon پشتیبانی می‌کنند، و فقط تعداد محدودی از سرورهای شرکت HPE هستند که از پردازنده های AMD پشتیبانی می‌کنند. از اصلی ترین قابلیت های "پردازنده سرور های اچ پی" ، کار به صورت چند پردازنده یا مولتی پروسسور می باشد، که این عمل باعث می شود سرور توان پشتیبانی از ظرفیت بالاتری از پردازنده را در یک سرور داشته باشد.


رم سرور:

رم سرور ها از تفاوت اساسی با دیگر رم ها برخوردار است. به این ترتیب که؛ فناوری های به کار رفته در آن این امکان را فراهم می سازد که سرور در تمامی مواقع بدون خطا و با بالاترین ضریب اطمینان به کار خود ادامه دهد. از تکنولوژی های به کار رفته در رم های سرورهای HPE می توان به پشتیبانی آن ها از رم های ،که در واقع برای رم سرور این امکان را فراهم می سازد تا در صورت بروز خطا در پردازش و انتقال اطلاعات در رم اگر خطایی رخ داد این خطا را حتی‌المقدور پیدا و آن را اصلاح کند.

رم های سرور اچ پی؛ توسط این شرکت مورد ارزیابی و تست قرار گرفته اند. به طوری که اگر رم های نصب شده بر روی سرور در اصطلاح Smart Memory باشد تیک مربوط به گزینه Smart Memory در هنگام بوت سرور فعال می شود که نشان دهنده آن است که این رم مورد  تایید شرکت HPE می باشد.


هارد سرور:

هارد سرور، نسبت به هاردهای معمولی از تفاوت های زیادی برخوردار است. مهمترین تفاوت آن ها نسبت به هاردهای غیر سروری این است که؛ هارد سرور به صورت Enterprise تولید می شود.اصطلاح هارد Enterprise در واقع اصطلاحی است، که به قطعاتی اطلاق می شود که بقصد کارکرد های زیاد در مدت زمان بالا توسط کمپانی های مختلف طراحی و تولید می شوند.


کنترلر:

کنترلر سرور، از اجزای مهم سرور به شمار می آید، که وظیفه اصلی آنها؛  RAID کردن و مدیریت هاردهای مورد استفاده در سرور است.موردی برای نمایش وجود ندارد.
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.