نرخ دلار مبنا 1USD=40000IRR
قیمت دلار 1USD=40000IRR

سرورهای سفارشی بلیــد کلاسC مدل c7000 اچ پی ئی HPE BladeSystem c7000 Enclosure Server (Plan-D)

پلـن D؛ شامل 16 سرور پرولینت اچ.پی. در یک سرور بلیـــد اچ.پی. (16HP ProLiant Servers in one-Server).هم افزائی و تلاقیِ؛ قدرت، و انعطاف پذیری بسیار بالا؛ با مدیریت و کاهش چشمگیر هزینه ها

از {{model.count}}
450,000,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

HPE در حال حاضر 2 نوع شاسی یا محفظه را در ردیف کلاسC در  BladeSystem خود ارائه می دهد که جانشین کلاسP در BladeSystem  محسوب می گردند: c7000 و c3000. شاسی HPE BladeSystem C7000 محفظه ای جمع و جور با سایز(Form factor) 10 واحدی در رک (10U) است که تا 16 سرور Blade قد و نیم-قد را پشتیبانی می کند. محفظه ای که؛ برق مشترک، خنک کنندگی و تهویه، و شبکه را برای تمامی سرورهای داخلش بطور یکجا فراهم کرده، همچنین مدیریت آسان منابع مشترک و توانایی مقیاس بندی سریعی را سازگار با تغییرات و نیازهای کسب و کار شما ارائه می دهد.

HPE BladeSystem C7000 Enclosure


bladesytem front elevation with three half-height blade servers


پیش درآمــــــــــد:

سرور HP Blade System c7000 Enclosure فراتـــر از سرورهای صرفاً Blade است. این محصول؛ مدیریت سرور ، ذخیره سازی، شبکه و انرژی را در یک فضای مستقل ادغــــام می‌کند که می‌تواند به عنوان یک محیط واحد بصورت یکپـــارچـه مدیریت شود. 

محفظه(Enclosure/Chassis) این سرور تمام زیرساختهای ورودی/خروجی، سرمایشی و منبع تغذیه موردنیاز برای پشتیبانی از سرورهای ماژولار (server Blades) و همچنین اجزای مربوط به ذخیره‌سازی و اتصالات را متناسب با نیازهای امروز و چند سال آتی فراهم می‌کند. 

محفظه این سرور ۱۰U ارتفاع دارد و بالای ۱۶ عدد سرور و/ یا تیغه‌های ذخیره‌سازی را به همراه ماژول‌های اختیاری مربوط به اتصالات ذخیره‌سازی و شبکه در خود جای می‌دهد.

پشتیبانی زیرساخت هوشمند: سرویس‌های کشف نیرو به محفظه‌های Bladesystem اجازه می‌دهد تا اطلاعات را به PDUهای هوشمند HP مخابره کنند که اتصالات برق محفظه سرور به خروجی مخصوص iPDU را بصورت خودکار ردیابی می‌کند تا از افزونگی و خرابی جلوگیری کند. خدمات کشف موقعیت مکانی به c7000 اجازه می‌دهد تا مکان دقیق آن را قفسه‌های سری هوشمند HP به طور خودکار ثبت کرده و ردیابی‌های وقت‌گیر دستی را از حذف کند.

ماژول مدیریت این سرور (Onboard Administrator)، مدیریت محفظه، زیرسیستم و سفت افزار را پردازش می‌کند که برای پشتیبانی از محفظه‌های کلاس C سرور HP BladeSystem و تمام دستگاه‌های مدیریت شده موجود در آنها استفاده می‌گردد. این ماژول مدیریت، یک نقطه واحد را برای انجام وظایف مدیریتی روی تیغه‌های سرور یا سوئیچ‌های داخل محفظه فراهم می‌کند. در کنار نمایشگر محفظه HP، ماژول مدیریت OA یا (Onboard Administrator) هم به منظور مدیریت در محل و هم به منظور مدیریت از راه دور کلاس C سرور HP BladeSystem طراحی شده است.
شاسی یا محفظه HPE BladeSystem C7000 - نمای کلی سیستم


محفظه HPE c7000 از چندین ترکیب مختلف از تیغه ها(Blades) پشتیبانی می کند. و شامل حداکثر 16 تیغه نیم-قد، هشت تیغه تمام قد، هشت تیغه توسعه یافته، یا ترکیبی از این اشکال بوده؛ که این تعداد سرجمع از 16 تیغه تجاوز نمی کند. 

BladeSystem c7000 با توانایی پشتیبانی از شبکه و اتصالات ذخیره سازی خارجی زیاد، یک انتخاب عالی برای مجازی سازی(Extreme Virtualization) یا استفاده به عنوان یک سرور SQL مستقل یا خوشه ای (standalone or clustered SQL server) است که همگی نیازمند به اتصال در حد وسیع به شبکه ای گسترده و کارآمد می باشند.

در حالی که تیغه‌های سرور (Server Blades) محاسبات و ذخیره‌سازی را فراهم می‌کنند، شاسی یا محفظه (Enclosures) خنک‌کنندگی، برق و شبکه مشترکی را برای این تیغه‌های تحت پشتیبانی‌ اش فراهم می‌کند. و این به نوبه خود شاسی/محفظه  را قادر می سازد تا کل این سیستم(Blade System) را به عنوان یک محیط واحد، تحت مدیریت قرار دهد: "مدیریت منایع اشتراکی شده" و "مدیریت اشتراک منابع تک تک سرورها".


 این محفظه می تواند حداقل از چهار فن و حداکثر تا ده فن اضافی را به صورت نصب سریع (Hot Swap) و بدون نیاز به خاموش کردن کل سیستم، پشتیبانی کند. شش ماژول برق (PSU) قادرند تا از منابع تغذیه متناوب AC یا ولتاژ بالا DC تک فاز و سه فاز پشتیبانی می کنند. قابلیت پشتیبانی از حداکثر چهار رابط ورودی/خروجی اتصال اضافی و جایگزین(redundant) به طور همزمان وجود داشته، از جمله اترنت، کانال فیبر، InfiniBand، iSCSI، SAS، و غیره. 

می توان گفت پتانسیل انجام آنی تقریباً همه کاری در شاسی HPE c7000 در راستای افزایش انعطاف‌پذیری بیشتر؛ به صورت یک افزونه و به طور بالقوه (redundant) موجود و دردسترس است، از جمله ماژول مدیریت آنبرد (BladeSystem Onboard Administrator Management Module) یا OA به صورت آپشنال و اختیاری. بطوریکه این قابلیت ارزشمند و این پتانسیل، مدیریت کسب و کارها را قادر می سازد تا در کمترین زمان به نیازهای طرف تقاضای خود پاسخ درخور و حداکثری را -آن هم در کمترین زمان- بدهند.پیـاده سازی و اجـــراء:

بلیـــدسیستم اچ پی ئی مدل c7000  بطورهمزمان از چندین سرور و تنظیمات شبکه در یک محفظه پشتیبانی کرده، و می تواند یک سرور یا چندین سرور را برای منابع تلفیقی(pooled resourec) مدیریت کند.

بسته به سطح سیستم عامل Onboard Administrator و Virtual Connect، چندین نسل از تیغه‌های سرور و ذخیره‌سازی روی محفظه پشتیبانی می‌شوند. اگرچه، HPE توصیه می کند برای اطمینان از حداکثر سازگاری، از جدیدترین سیستم عامل استفاده شود. این محفظه از تیغه های خاص Gen1 و تیغه های Gen5 تا نسخه فعلی Gen9 پشتیبانی می کند. (نسل سوم HPE BladeSystems)


بلیدها/تیغه ها قابل پشتیبانی:مدیـریـت:


این سیستم دارای یک زیرساخت همگرا است که سرور، ذخیره سازی، شبکه و مدیریت انرژی را یکپارچه می کند. HP OneView اجزای مختلف را با هم ترکیب می کند؛ که آنها را قادر می سازد توسط یک پلتفرم مدیریت یکپارچه مدیریت شوند. به همراه Onboard Administrator و iLO remote، مدیران می توانند سیستم را در محل یا از راه دور مدیریت کنند.
یک ماژول اختیاری مدیریت آنبـــرد (OA) BladeSystem Onboard Administrator Management مدیریت دارایی و موجودی، مصرف برق بلادرنگ برای سرورهای جداگانه و برای محفظه/شاسی، دسترسی یکپارچه به ماژول های iLO یکپارچه در هر سرور از طریق یک کابل واحد، نمایشگر Insight در جلو، و دسترسی یکپارچه به اتصال پورت های مدیریت بی(Bay) از یک کابل واحد را ارائه می دهد.
مدیریت یکپارچه HPE به مدیران اجازه می دهد تا سیستمی شامل تعداد زیادی سرور را، به راحتی و همانند یک سرور واحد مدیریت کنند.


خلاصه اینکه؛
سیستم بلـــید BladeSystem c7000 به مدیران این امکان و توان را می دهد که با افزودن تیغه های بیشتر یا محفظه های بیشتر، به راحتی و در کمترین زمان و زحمت مقیـــاس بنـدی خود را افزایش دهند. 

پس از انجام سرمایه گذاری اولیه، در این بلید سیستم(BladeSystem Enclosure servers) خود شاسی/محفظه(Enclosure)، همچنین هزینه کمتری را برای هر سرور، به همراه مصرف انرژی کمتر، و مدیریت جریان هوا کارآمدتر در مقایسه با سرورهای نصب شده در رک(Rack mounted servers) ارائه می‌کند. و با چندین نسل از تیغه های سرور که در یک شاسی پشتیبانی می شوند، سیستم برای سال های آینده به پشتیبانی از زیرساخت شبکه شما ادامه خواهد داد.

مزایای بلیـــد سرور HPE BladeSystem C7000 Enclosure


1- امکان توسعه سریع و راحت کسب و کار، فقط با اضافه کردن تیغه ها و محفظه های بیشتر در این محصول فراهم شده است. و در واقع؛ بعد از چیدمان و ترکیب شاسی اصلی نوبت به تیغه های اصلی می باشد، که با توجه به نیاز کاربر این تیغه ها و همچنین میزان منابع مورد نیاز به آن افزوده میگردد. 

2- برخلاف سرور های رکمونت و تاور پرولینت، نیاز به هیچ تخصصی نداشته، و دردسرهای افزودن کابلها و سخت افزارهای شبکه و.. که در هنگام اضافه نمودن یک سرور جدید در رک با آنها مواجهیم، را نیز ندارد. (در واقع به راحتی قراردادن یک هارد در درایو سرورهای های پرولینت، در اینجا می توانید تیغه ها را در محفظه یا شاسی قرار داده یا بردارید.)

3- مصرف کمتر منابع برق نسبت سرورهای Rack Mount، هزینه کمتر نسبت به خرید 16 سرور Rack Mount، و لذا صرفه جویی بیشتر در کابل کشی. (حداقل 4 عدد پاور جهت راه اندازی اولیه دستگاه لازم می باشد.)

4- هزینه های  عملیاتی و نگهداری این محفظه نسبت به سرورهایی که به صورت رک (Rackmount Servers) نصب شده اند، بسیار کمتر می باشد. 

5- تیغه های سرور از نسل های گوناگون (نسل Gen1 تا نسل Gen9) توسط این شاسی قابل پشتیبانی بوده، و این سیستم در سال های بعد همچنان قادر به پشتیبانی از زیرساخت های شبکه می باشد.

6- با کمک این سیستم هوشمندانه و هم-افزای  HPE ، شرکت ها قادر به ترسیم واقعی و کارآمد اهداف آینده کسب و کار خود بوده، چرا که این محصول دارای توسعه پذیری بالا و منحصر بفردی بوده و امکان توسعه سریع متناسب با تغییرات کسب و کار شما را فراهم می کند. و در واقع تمام کاری که پس از خرید و راه اندازی این سیستم باید انجام شود این است که؛ تیغه هایی(server Blades) را متناسب با پتانسیل های بیزنس خود تهیّه کرده، و آنها را به لحاظ پردازنده و حافظه مناسب پیکربندی نمایید.

7- شاسی c7000 تا 4 عدد interconnect را پشتیبانی کرده، در حالیکه هر کدام از این ماژول ها به تنهایی دارای Ethernet – FC –infinity band –iSCSI –SAS می باشند.

8- در سیستم های c7000 امکان استفاده از Tape ها نیز امکان پذیر شده، لذا در حضور این Tapeها بروی شاسی، تمامی نیازهای Archive  اطلاعات قابلیت انجام خواهند یافت.

9- با وجود HPE Oneview Software ، این نرم افزار امکان تجمیعِ؛ سرور ، ذخیره سازها و تمامی ماژول های شبکه را در یک محیط به کاربر ارائه میدهد .

10- از دیگر مزیت های این سیستم استفاده چند منظوره آن می باشد . بدین معنی که اگر در یک مجموعه نیاز به یک ذخیره ساز وجود داشته باشد ، این امکان وجود دارد که با استفاده از D2220sb  این مشکل حل گردد . این ذخیره ساز با داشتن 12 هارد SFF که میتواند با هر سرعتی انتخاب شود کاربر را از داشتن یک ذخیره ساز مجرا در محیط های کوچک بی نیاز می سازد .

11- این سرورها با قابلیت پشتیبانی از انواع پردازنده های اینتل از جمله؛ ®Intel® Xeon و ®Intel® Itanium  ، پتانسیل استفاده از انواع سیستم عامل ها، از جمله؛ Windows, Linux, Solaris,Vmware, OpenVMS or HP-UX based servers ) را ایجاد کرده است.


محفظـه/شاسـی سیستم بلیـــد  اچ.پی. مدل سی-7000.  جی3 (نسل سوم)

شامل؛  16  بلیـــد/تیغــه سرور پرولینت بی-ال 460-سی  اچ.پی. جی8 (نسل 8)

به همراه:


> 32 عدد پردازنده 10 هسته ای - 20 رشته ای

> 320 هسته فیزیکی - 640 هسته مجازی

> 32 عدد پردازنده اینتل زئون  Intel® Xeon® Processor E5-2690 v2

> 64 عدد رم 8 گیگ (8GB-DDR3 PC3) (کلا رم 512 گیگابایت)

> 32 عدد هارد SSD یک ترا بایت SFF SATA (32* 1TB,7.2K)  (کلا 32 ترابایت)، به همراه کدی

> 6 تا منبع تغذیه 2250 وات (فول پاور)

> 10 تا جت-فن اچ.پی. (فول فن)

> 2 عدد ماژول مدیریت OA

> 4 عدد ماژول 1Gb/16 ports

> کارت رید P220i

سازنده (Manufacturer)
HPE
شاسی / محفظه (Chassis)
HPE BladeSystem c7000 Enclosure Gen3
استاندارد سایز شاسی(Chassis Form-Factor)
10U Enclosure
نوع سرورها(server Baldes Types)
HPE ProLiant BL460c Gen8 Server Blade
تعداد سرورهای پرولینت( Baldes Numbers)
16 دستگاه
قابلیت گنجانیدن تیغه سرور (Server Node Options)
Up to 16 half-height server blades, 8 full-height server blades, and/or 8 expansion blades per enclosure (not exceeding 16 total blades)
پردازنده ها (Processors)
Intel® Xeon® Processor E5-2690 v2
تعداد پردازنده ها (Processors Numbers)
32 عدد
فرکانس پایه هر پردازنده (Processor Base Frequency)
3.00GHz
حداکثر فرکانس پردازنده (Max Turbo Frequency )
3.60GHz
حافظه کش (Cache) به ازای هرهسته
25MB Intel® Smart Cache
تعداد هسته فیزیکی
320 عدد
تعداد هسته مجازی
640 عدد
حافظه رم (RAM)
512 گیگابایت DDR3
هارد (SSD)
32 عدد هارد SSD یک ترابایتی
ظرفیت ذخیره سازی(Capacity)
32 ترابایت نوع SSD
منبع تغذیه (Power Supply)
HP-2250W PS
تعداد منبع تغذیه (Number of PS)
6 عدد

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...